-12%

LG 75NANO766QA Nano Cell 4K UHD Smart

78.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806091623836 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран: 4K Nano Cell
Димензија на екран: 75″/190 cm
Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
α5 Gen5 AI Processor 4K
Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
Smart TV: дa, WebOS smart платформа со Freeview Play, Netflix, Disney+ и многу други
HLG, HEVC, HDR10 Pro, AV1, VP9, Filmmaker режим, 4K Upscaling
Моќност на звучниците: 20W, AI Sound
Google асистент, Amazon Alexa – виртуелен асистент, ThinQ
Интелегентно препознавање на Вашиот глас кој може да служи за пребарување на програми
Hotel Mode, 360° VR Play, Home Dashboard
Приклучоци: Wi-Fi, Time Shift, HDMIx3, USBx2, LAN, CI slot, Bluetooth 5.0, RF влез x2
SPDIF излез, Simplink (HDMI CEC)
Боја: Црна
Гаранција: 2 години

Дополнителни информации

Производител

LG

Големина на екран

75" (190 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.