-33%

LG Nano Cell 55NANO926PB 4K UHD Smart

45.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806091156877 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран LED NanoCell
Димензија на екран, “/cm 55″ (140 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K UHD (3840 x 2160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 120
Процеор Fourth generation 4K α7 processor – Quad
Тип на тјунер DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
Smart TV Да
Оперативен систем webOS Smart TV
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA Airplay2
Bluetooth Да (V5.0)
HDR Cinema HDR, HDR10 Pro
Звук WiSA 2.1 channel, 40 W (WF:20W, 10W по канал)

AI Sound

OLED Surround

HDMI 4 (Side) HDMI 2.1 (2) / HDMI 2.0 (2)
USB 2 (Rear) / 1 (Side)
LAN Да (Rear)
Дигитален аудио излез Да
CI CI+1.4
HDMI-CEC Simplink
Дополнителни функции Google Assistant

Amazon Alexa

Web Browser

Full Array Dimming

Instant Game Response (VRR/ALLM)

4K upscaling

Nano Color

Ultra Luminance

FreeSync compatible

AI Picture – Face Enhancer

FILMMAKER MODE ™

Димензии со постоље (ШxВxД) 1233 x 781 x 271 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1233 x 716 x 45,5 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

LG

Големина на екран

55" (140 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.