Inventor Aria ARHB3VI32-12WF/ARHB3VO32-12

27.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 5213008585096 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Ionizer – Генерира јони кои произведуваат енергија, оваа енергија минимизира разни мириси, прашина и чад, создавајќи почиста и поздрава атмосфера
HEPA филтер – Ја отстранува дури и најмалата количина на прашина од воздухот. Ги елиминира бактериите при што ги намалува шансите за алергии и болести, обезбедувајќи здрав и чист воздух
Heating belt – Вграден грејач на компресор и шасија
Triple Action Filter- Троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst
Low Ambient cooling – Специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC
8oC Heating- Уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од преладување
Follow Me – Оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија
Ultra Silence Mode – Овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер
Golden Fin –  За максимална заштита на елементите од корозија
Four Way Air Flow – Балансирана температура низ целиот простор
Автоматско чистење, автоматско рестартирање
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 175 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 906 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.0/4.1; А++/A+
Kапацитет за ладење: 3510 W
Kапацитет за греење: 3810 W
Номинален капацитет: 12.000 BTU
Ладење/Греење: од -15 °C до 50 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 38 dB

Тип на фреон: R32 ECO
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 555 x 770 x 300 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 297 x 802 x 189 mm
Гаранција: 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.