-12%

Блендер Gorenje HBC807QB

3.690,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782393914 Категории: ,

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Рачен блендер

Материјал на куќиште

Пластика + метал

Тип на сечилото за сечкање

Ефикасно четиристрано сечило

Тип на моторот

DC мотор за економична употреба и долготрајност

Ефикасност

Моќност на моторот (max)

800 W

Приклучна моќ

800 W

Капацитет на садот за мешање и месење

0.5 l

Капацитет на садот за сечкање

0.5 l

Управување

On/off копче

Вклучување со притискање на копче

Регулација на брзината

Да

Регулирање на брзината со копче

Не

Турбо-копче за инстантно зголемување на моќноста

Не

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Да

Индикатор за работење

Бела

Осветлени копчиња за подобар преглед и едноставно управување

Не

Едноставно прицврстување на додатокот

Прицврстување со навртување

Карактеристики

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Не

Лесно чистење

Да

Едноставна употреба

Да

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Да

Пригоден за подготовка на каши

Да

Сигурност

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Не

Додатоци

Додаток блендер

Додаток за сецкање
Додаток за миксање
Сад за миксање
Сецко со сад
Постоље

Сад за мерење со капак, погоден за складирање храна

Да

Ногарки за стабилност

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Технички податоци

Должина на приклучен кабел

1300 mm

Ширина

54 mm

Висина

397 mm

Длабочина

65 mm

Ширина на спакуван производ

326 mm

Висина на спакуван производ

180 mm

Длабочина на спакуван производ

286 mm

Нето тежина на апаратот

0.9 kg

Бруто тежина на апаратот

1.8 kg

Код

735657

EAN Код

3838782393914

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Моќност

800W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.