-10%

Toyotomi ErAi Mystery White CTN/CTG-271W

78.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022020257/5205022020264 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+++
Капацитет за ладење, kW 7,1
Капацитет за греење, kW 5,6
Годишна потрошувачка при ладење, kW 355
Годишна потрошувачка при греење, kW 1451
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7.0
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.3-5,5
Препорачана површина, m² 30-45
Работна температура, °C -25 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 400-1000
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 48-65
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 59-70
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 993 × 311 × 222
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 958 × 600 × 402
Teжина на внатрешна единица, kg 13
Тежина на надворешна единица, kg 45
Додатоци HEPA/Silver Ion/Biology sterilization

Wi-Fi

Plasma јоннизатор

UV стерилизаија на воздух

Грејач на надворешна единица

Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

7100W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.