-16%

Toshiba RAS-B13J2KVG-E/RAS-13J2AVG-E Seiya

48.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8855169071581/8855169071598 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++ / A+
BTU 13 000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.00 / 3.3 / 3.6
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.10 / 3.6 / 4.5
Номинална потрошувачка при ладење (мин / ном / макс), kW 0.26 / 1.1 / 1.25
Номинална потрошувачка при греење (мин / ном / макс), kW 0.22 / 0.92 / 1.24
Годишна потрошувачка при ладење, kW 189
Годишна потрошувачка при греење, kW 980
Eнергетска ефикасност при ладење EER 3.00
Kоефициент на перформанси во греење COP 3.91
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.10
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.0
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -15 ~ 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 560
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 21/33/41
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 63
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 798 x 293 x 230
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 660 x 530 x 240
Teжина на внатрешна единица, kg 9
Тежина на надворешна единица, kg 24
Дополнителни функции DC Hybrid Inverter технологија

ULTRA Fresh филтер – функција самочистење со антипрашест филтер

Опција за Wi-Fi управување (со доплата)

Гаранција 36 месеци
Документација Toshiba SEIYA Series

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.