-14%

Samsung QE65Q60BAUXXH

56.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806092972698 Категории: ,

Опис

Тип на екран QLED (Quantum Dot technology)
Димензија на екран 65″ (165 cm)
Резолуција на екран 4K (3840×2160)
Refresh Rate 60Hz
Процеор Quantum Processor 4K
PQI (индекс на квалитет на слика) 3100
Тип на тјунер DVB-C2,DVB-S2,DVB-T2
Smart TV ДА
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Мобилни уреди на ТВ – пресликување
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Quantum HDR (HDR10+ адаптивен)
Звук MS12 2ch 20W Dolby Digital Plus
HDMI 3
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез ДА
CI CI+1.4
HDMI-CEC Да Anynet+
Дополнителни функции Милијардa нијанси на една боја со Quantum Dot

Quantum HDR

AirSlim поелегантен и потенок од кога било досега

Детекција на осветлување

Auto Game Mode (ALLM)

Video Communication

Mobile Camera Support

Вградена Alexa

Вграден Google Assistant

Веб-прелистувач

Димензии со постоље (ШxВxД) 1450.9 x 872.2 x 274.0 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1450.9 x 831.4 x 25.7 mm
Боја црна
Гаранција 2 години

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

65" (165 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.