-30%

Samsung QE50Q80AATXXH QLED 4K Ultra HD Smart

45.900,00 ден

QLED Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806092683624 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 50″ (127 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Процесор Quantum 4K
Квалитет на слика 3200 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2 x 2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT4.2)
HDR Quantum HDR 1000, HDR 10+
Звук 2.2CH x 40W

Нискотонец

Dolby Digital Plus

Q-Symphony

Dolby 5.1 Decoder

Adaptive Sound+

OTS Lite

HDMI 4
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции 100 % видливост на бои со Quantum Dot

Direct Full Array 8x

Supreme UHD придушување на светло

Подобрувач на контрастот

Filmmaker Mode (FMM)

Auto Game Mode (ALLM)

Game Motion Plus

Осветлување/Детекција на бои

Димензии со постоље (ШxВxД) 1114.2 x 723.0 x 239.8 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1114.2 x 644.6 x 53.9 mm
Боја КАРБОН СРЕБРЕН
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

50" (127 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.