-30%

Samsung QE43LS05TCUXXH The Sero 4K Ultra HD Smart

79.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806092043008 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 43″ (109 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Quantum процесор 4K
Квалитет на слика 2800 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT4.2)
HDR Quantum HDR, HDR 10+
Звук Премиум звучник 4.1 ch 60 W
Dolby Digital Plus
Adaptive Sound+
Подобрување на дијалогот
HDMI 3
USB 2
LAN /
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции Ротирачки екран
Supreme UHD Затемнување
Пресликување од мобилен само со допир
Ambient Mode+
Brightness/Color Detection
Portrait Mode
Вграден BT HID
Димензии со постоље (ШxВxД) 564.7 x 1200 x 327 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 564.7 x 1228.1 x 83.4 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Големина на екран

43" (109 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.