-14%

Power WIFI USB Adapter 150 Mbps

590,00 ден

USB Wi-Fi адаптер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4260400860185 Категорија:

Опис

Мал USB WiFi адаптер со екстерна антена
Интерфејс: USB 2.0
Чипсет: RT5370
Брзина до 150 Mbps
11N технологијата овозможува поголема брзина на поголемо растојание
Чувајте ја Вашата мрежа безбедна со WPA и WPA2 енкрипција
Работи на сите лаптопи и PC’s
Оперативна температура: 0°C – 40°C
Лесна инсталација
Димензии: 36 x 16 x 11 mm

Дополнителни информации

Производител

Gembird

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.