-12%

Multi Split Air Conditioner Toshiba RAS-3M18U2AVG-E + 2 X RAS-B13J2KVG-E

146.900,00 ден

Мулти сплит инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

 

Енергетска класа А++/А++
Внатрешни единици 2 x RAS-B13J2KVG-E
Надворешна единица RAS-3M18U2AVG-E
BTU 12000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс) на внатрешна единица, kW 1,1/3,5/3,8
Капацитет за греење (мин / ном / макс) на внатрешна единица, kW 1.63/4,0/4,3
Капацитет за ладење (мин / ном / макс) на надворешна единица, kW 2.40 / 5.20 / 6.50
Капацитет за греење (мин / ном / макс) на надворешна единица, kW 1.90 / 6.80 / 8,00
Годишна потрошувачка при ладење, kW 315
Годишна потрошувачка при греење, kW 1074
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.80
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.60
Препорачана површина, m² 30+30 m2
Работна температура, °C -20 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 1974
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 24 – 39
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 50
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 798 x 293 x 230
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 630 x 800 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 9
Тежина на надворешна единица, kg 46
Додатни функции Опционално WiFi
DC Hybrid Inverter технологија
Функција самочистење со антипрашлест филтер
Опција за далечински управувач, тип RB-RXS30-E
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Категорија

Мултисплит 2×1

Wifi контрола

опционално

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.