-18%

Mitsubishi PUHZ-SW200 YKA Ecodan + ERSC-VM2D Hydrobox

602.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 4902901904363-3-1 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А++
Внатрешна единица ERSC-VM2D
Надворешна единица PUHZ-SW200YKA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 20.00 kW
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 25.00 kW
Коефициент на перформанси во греење COP 4,40
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,10
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 4.10
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,08
Максимална температура на вода (греење) 60ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5ºC
Работна температура, °C -20ºC / +46ºC
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 530 x 800 x 360
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1050 × 1338 × 330
Teжина на внатрешна единица, kg 48
Тежина на надворешна единица, kg 136
Додатоци Опционално Wifi
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

20kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.