-5%

Mitsubishi MSZ/MUZ-HR71VF

104.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492596111/8851492127124 Категорија:

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Silver Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Автоматско рестартирање, Wi-Fi (опционално), Multi split, тајмер
Самодијагноза, автоматско подесување на перките, анти алергенски филтер
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 813 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1854 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.0/4.3; А++/А+
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.8/7.1/7.3 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.5/8.1/9.0 kW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 70 м2
Ниво на бучава: 50 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 714 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 305 x 923 x 262 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.