-21%

Daikin Siesta ATX20KV/ARX20K

29.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Нема залиха

SKU: 4548848382866 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A++
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.3/2.0/2.6
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.3/2.5/3.5
Потрошувачка при ладење, kW 0,504
Потрошувачка при греење, kW 0,524
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 3,97
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.62
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 4,77
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.62
Годишна потрошувачка при ладење, kW 188
Годишна потрошувачка при греење, kW 885
Површина на ладење, m² 25
Површина на греење, m² 25
Циркулација на воздух, m³/h 594 / 612
Работна температура при ладење, °C 10 ~ +46
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A)  20/39
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 48
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 770 x 286 x 225
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 658 x 550 x 275
Teжина на внатрешна единица, kg 8
Тежина на надворешна единица, kg 28
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.