-18%

Електрична рерна Gorenje BPS6737E02B

22.990,00 ден

електрична рерна

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782528941 Категории: ,

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Електрична рерна

Тип на рерната

Мултисистемска

Линија

Essential линија

Енергетска класа

A

Боја

Црна

Матерјал на внатрешноста на рерната

ECO Email (рерна и плехови)

Шарка на вратата

Класична шарка на вратата

HomeMade Plus облик на рерната

Да

Ефикасност

Употреблив волумен на рерната

77 l

Максимална температура на рерната

300 °C

Максимална површина на тавата за печење

1360 cm²

Управување

Регулирање на температурата

Механичко управување

Облик на копчињата

Push pull копчиња

Начини на загревање

Начини на загревање

Брзо загревање (FastPreheat)

Начини на загревање

Горен и долен грејач со вентилатор

Начини на загревање

Голем инфра грејач со вентилатор

Начини на загревање

Печење на топол воздух (AirFry)

Начини на загревање

Кружен грејач

Начини на загревање

Долен и горен грејач

Начини на загревање

Голем инфра грејач

Начини на загревање

GentleBake

Начини на загревање

Функција за пица

Начини на загревање

Печење замрзнати јадења (FrozenBake)

Начини на загревање

Одмрзнување (Defrost)

Начини на загревање

Чистење со AquaClean функција

Начини на загревање

Oven light

Карактеристики

Осветлување на рерната

Горе

Рамна површина на вратата од рерната

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

Горен грејач

Не

Истовремено печење на повеќе нивоа

Да

Совршен грил (PerfectGril)

Да

SuperSize

Да

Опрема

Водилки за тави

1x жичани водилки

Скара со мотор

Не

Плехови

Длабока емајлирана тава за печење
Плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

1 pcs

Сонда за месо (MeatProbe)

Не

Сигурност

Врата

Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор

Температура на вратата на рерната

Compact Door

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Да

Сигурносно заклучување на вратата

Механичко

Вентилатор за ладење

Динамичко ладење на фурната – DC

Технички податоци

Потрошувачка на електрична енергија (Вентилаторска)

0.821 kWh

Приклучна моќ

3.5 kW

Ширина

595 mm

Висина

595 mm

Длабочина

564 mm

Ширина на просторот за монтажа макс.

564 mm

Ширина на просторот за монтажа мин.

560 mm

Висина на просторот за монтажа макс.

600 mm

Висина на просторот за монтажа мин.

590 mm

Длабочина на просторот за монтажа мин.

550 mm

Ширина на спакуван производ

620 mm

Висина на спакуван производ

660 mm

Длабочина на спакуван производ

675 mm

Бруто тежина на апаратот

29.6 kg

Нето тежина на апаратот

27.6 kg

Приклучна моќ

220-240 V

Фреквенција

50-60 Hz

Код

738371

EAN Код

3838782501135

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.