-8%

Електрична рерна Gorenje BO758ORAW

36.990,00 ден

Електрична рерна

Нема залиха

SKU: 3838782153518 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на апарат: Електрична рерна
Тип на рерната: Мултисистемска
Линија: Gorenje by Ora-Ito 2
Енергетска класа: A+
Боја: Бела
Слој без отпечатоци (TouchFree инокс): Не
Матерјал на внатрешноста на рерната: SilverMatte
Шарка на вратата: Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)
HomeMade Plus облик на рерната: Да
Употреблив волумен на рерната: 71 l
Максимална температура на рерната: 275 °C
Максимална површина на тавата за печење: 1316 cm²
Регулирање на температурата: Електронско управување
Тајмер: Едноставна контрола преку допирање на екранот (DirecTouch)
Начини на загревање: Долен и горен грејач
Начини на загревање: Горен грејач
Начини на загревање: Долен грејач
Начини на загревање: Мал инфра грејач
Начини на загревање: Голем инфра грејач
Начини на загревање: Голем инфра грејач со вентилатор
Начини на загревање: Долен грејач со кружен грејач и вентилатор
Начини на загревање: Кружен грејач
Начини на загревање: Долен грејач и вентилатор
Начини на загревање: Брзо загревање (FastPreheat)
Начини на загревање: Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Начини на загревање: Чистење со AquaClean функција
Начини на загревање: Автоматско потпекување (AutoRoast)
Начини на загревање: Одмрзнување (Defrost)
Начини на загревање: Еко функција
Осветлување на рерната: Назад
Рамна површина на вратата од рерната: Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
Горен грејач: Не
Истовремено печење на повеќе нивоа: Да
Совршен грил (PerfectGrill): Да
Водилки за тави: Телескопски водилки на 3 нивоа со делумно извлекување
Скара со мотор: Не
Плехови: Длабока емајлирана тава за печење, Плитка емајлирана тава за печење
Решетка на рерната: 1 pcs
Сонда за месо (MeatProbe): Да
Врата: Тројно застаклена врата на рерната со еден дефлектор
Температура на вратата на рерната: CoolDoor
Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување: Да
Вентилатор за ладење: Дополнително динамичко ладење на рерната DC+
Каталитички: Страници и горен дел
Ширина: 597 mm
Висина: 595 mm
Длабочина: 547 mm
Ширина на просторот за монтажа макс.: 568 mm
Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
Висина на просторот за монтажа макс.: 600 mm
Висина на просторот за монтажа мин.: 583 mm
Длабочина на просторот за монтажа мин.: 550 mm

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.