-12%

Vu+ Ultimo 4K

29.900,00 ден

Ultra HD Enigma2 приемник

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Quad Core 1.5GHz
4GB Flash/3GB DDR4
Dual FBC DVB-S2X тјунер
4.0” Front MiniTV
Место за 2.5”/3.5” хард диск
Gigabit LAN (10/100/1000 MBit/s)
Wlan : IEEE 802.11 b/g/n/ac 2, 4/5GHz
2x Smartcard читач
2x Common Interface
2x USB 3.0, 1x USB 2.0
S/PDIF Аудио излез оптички (дигитален)
1x HDMI 2.0 Видео / Аудио излез (дигитален)
1x HDMI 2.0 Видео / Аудио влез (дигитален)
Неограничена листа на канали за TV и радио
EPG (Електронски програмски водич) поддршка
Поддржува групирани листи (омилени листи)
OSD на многу јазици
Разновиден изглед на корисничкиот интерфејс (skin поддршка)
Екстензивен со многу бесплатни plugin-и (апликации)
Автоматско / мануелно пребарување на канали
DiSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2, USALS
Надворешно напојување 12V
Прекинувач
RS232 сервис интерфејс, надворешен IR сензор
Бесплатни апликации за iOS и Андроид
Поддршка за IPTV

Дополнителни информации

Производител

Vu+

Резолуција

Ultra HD

Тип на приемник

IPTV, Сателитски

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.