Vivax Cool ACP-12CH35REA

15.900 ден

Стандарден клима уред

Не е на залиха

SKU: 3856005180318 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Стандарден клима уред
LED дисплеј, самодијагностика, заштита на вентилот на надворешната едница, сензор за истекување на гас
интелегентно одмрзнување, 5 брзини, турбо режим
Автоматско рестартирање, sleep режим, 24h тајмер
Енергетска класа (SEER/SCOP): 3.22/3.61; А/A
Kапацитет за ладење: 3300 W
Kапацитет за греење: 3300 W
Номинален капацитет: 12000 BTU
Греење/Ладење: од -7 °C до 43 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 40.5 dB
Тип на фреон: R410A
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 290 x 865 x 200 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 432 x 696 x 256 mm
Гаранција – 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

VIVAX

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.