-21%

Toyotomi Hydria+ THMUR32BWP10/1 Monoblock (GREE Versati3 R32)

190.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 5205022018131 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A+++ / A++
Модел Toyotomi Hydria+ THMUR32BWP10/1
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 215~240/1/50 (монофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 8.8
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 10
Коефициент на перформанси во греење COP 3,7
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,61
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 3,15
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,49
Годишна потрошувачка при температура на вода од 35ºC, kW 4164 kW
Годишна потрошувачка при температура на вода од 55ºC, kW 5063 kW
Максимална температура на вода (греење) 65ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 7ºC
Работна температура, °C -20ºC / +48ºC
Бучава, dB(A) 53
Димензии Ш x В x Д, mm 1200x878x460
Тежина, kg 147
Дополнителни информации Инвертер компресор
Инвертер вентилатор
Вградена водна пумпа
Температурна (временска) компензација
Додатоци Wi-Fi модул
4.3” LCD Touch Screen
4 сонди
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност на топлинска пумпа

‎ 8kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.