-6%

Toshiba Shorai Edge RAS-B24J2KVSG-E / RAS-24J2AVSG-E

103.900,00 ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

SKU: 8855169078429 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

DC Hybrid инвертер технологија
Toshiba Twin-Rotary компресорска технологија
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (опционално)
Автоматско чистење, автоматско рестартирање
Инфраред далечински управувач, неделен тајмер, „Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
Ултра Pure филтер, 3Д тек на воздух, ECO режим
Опционална апликација за контрола преку смарт телефон и таблет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.3/4.1; А++/A+
Капацитет при ладење – 7000 W
Капацитет при греење – 8000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 80 м2
Ниво на бучава: 48 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 630 x 800 x 300 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 320 x 1053 x 245 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.