-15%

TOSHIBA SЕIYA RAS-24JEKVG-Е / RAS-24E2AVG-E

87.990,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

 

Енергетска класа A++ / A+
BTU 24 000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 6.50 / 7.20
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.50 / 7.00 / 8.10
Номинална потрошувачка при ладење (мин / ном / макс), kW 0.41 / 2.25 / 2.60
Номинална потрошувачка при греење (мин / ном / макс), kW 0.29 / 2.1 / 2.55
Годишна потрошувачка при ладење, kW 330
Годишна потрошувачка при греење, kW 1757
Eнергетска ефикасност при ладење EER 2.89
Kоефициент на перформанси во греење COP 3.33
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.90
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.3
Препорачана површина, m² 50 – 60
Работна температура, °C -15 ~ 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 1070
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 29 – 48
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 54
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 1050 x 320x 250
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 780 x 550 x 290
Teжина на внатрешна единица, kg 15
Тежина на надворешна единица, kg 38
Дополнителни функции DC Hybrid Inverter технологија

ULTRA Fresh филтер – функција самочистење со антипрашест филтер

Опција за Wi-Fi управување (со доплата)

Гаранција 36 месеци
Документација Toshiba SEIYA Series

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

6500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.