Toshiba RAS-B18J2FVG -Е / RAS-18J2AVSG-E1 Bi Flow

116.500 ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

SKU: 8855169071581-1 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Греење во подот, долна зона, елегантен дизајн, тивка работа
Ефикасен Pure-Flow и IAQ филтрирачки систем, функција на самочистење
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.8/4.6; А++/A+
Капацитет при ладење: 5600 W
Капацитет при греење: 6300 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 45 м2
Ниво на бучава: 31/46 dB

Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 600 x 700 x 220 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.