Toshiba RAS-B13J2FVG-E/RAS-13J2AVSG-E1 Bi-Flow

87.500,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8855169078726/8855169084772 Категорија:

Опис

Греење во подот, долна зона, елегантен дизајн, тивка работа
Ефикасен Pure-Flow и IAQ филтрирачки систем, функција на самочистење
SEER (сезонски коефициент на ладење): 7
SCOP (сезонски коефициент на пренос на топлина): 4.7
Капацитет при ладење: 4100 W
Капацитет при греење: 5000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 26 м2
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д)550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 600 x 700 x 220 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.