-9%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 2620 ден месечно.

Toshiba RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E Suzumi Plus

44.690 ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Купи со IuteCredit

Опис

Најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија (кај моделите од 5,0 KW па нагоре)
Зголемени капацитети и опсег на работа на ладење/греење
Опција за далечински управувач, тип RB-RXS30-E со можност за неделен тајмер со 4 дневни поставувања
„Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
7 во 1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција на самочистење
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.9/4.6; А++/A++
Капацитет при ладење – 2500 W
Капацитет при греење – 3200 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 30 м2
Ниво на бучава: 39 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 798 x 230 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.