-6%

Toshiba Haori RAS-B13N4KVRG-E / RAS-13J2AVSG-E1

74.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8855169061445/8855169084772 Категорија:

Опис

Фабрички вграден Wi-Fi со следење на потрошувачка на електрична енергија
Можност за управување преку ALEXA и Google Assistant, HADA Care Flow
Модерен филтрирачки систем: антипрашест филтер, прочистувач на воздух “Plasma purifier” и „Ultra pure“ филтер
Преден текстилен панел кој може да се менува
Луксузен далечински управувач
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.7/5.1; А+++/A+++
Капацитет при ладење – 4100 W
Капацитет при греење – 5300 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 19/43 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д)  300 x 987 x 210 mm
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.