Toshiba Daiseikai 9 RAS-16PKVPG-E/RAS-16PAVPG-E

111.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8855169067768/8855169067737 Категорија:

Опис

Најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија (кај моделите од 5,0 KW па нагоре)
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Далечински управувач, неделен тајмер, „Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
Плазма прочистувач на воздух, 3Д тек на воздух
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.5/4.6; А+++/A++
Капацитет при ладење – 4500 W
Капацитет при греење – 5500 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 45 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 630 x 800 x 300 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 851 x 270 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

4200W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.