Toshiba Daiseikai 9 RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E

91.900 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8855169067751/8855169067720 Категорија:

Опис

Најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија (кај моделите од 5,0 KW па нагоре)
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Далечински управувач, неделен тајмер, „Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
Плазма прочистувач на воздух, 3Д тек на воздух
Енергетска класа (SEER/SCOP): 9.5/5.1; А+++/A+++
Капацитет при ладење – 3500 W
Капацитет при греење – 4000 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 45 м2
Ниво на бучава: 44 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 630 x 800 x 300 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 851 x 270 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.