TCL TAC-12CHSA/XA61IW

24.900,00 ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Smart Air flow, AI инвертер алгоритам, Eco Mode, Sleep Mode, автоматско рестратирање, тивок режим
5 брзини за интензитет на воздухот
TCL Home App – овозможува претходно поставување на собна температура и тајмер за вклучување/исклучување; за целосна контрола додека сте надвор од домот
Екстремни перформанси во екстремни климатски услови: константен капацитет на ладење дури и на температура од 50 °C и перформанси кои не застануваат ни на 60°C
Бакарна цевка со поголема издржливост и ефикасност
Kапацитет за ладење: 3300 W
Kапацитет за греење: 3235 W
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 38 dB
Тип на фреон – R32/550
Димензии на надворешна единица (В x Ш x Д):  770 × 290 × 498 mm
Димензии на внатрешна единица (В x Ш x Д):  777 × 250 × 205 mm
Гаранција – 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

TCL

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.