Samsung HW-Q90R/EN Soundbar

79.900,00 ден

Soundbar

Нема залиха

SKU: 8801643884444 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Моќност: 512W
Број на канали: 7.1.4 ch
Број на звучници: 17
Опсег на фреквенција: 34Hz~17kHz
Тип на сабвуфер: Безжичен
Централен звучник, звучник насочен нагоре, странични звучници, високотонец со широк опсег, вклучен безжичен
заден звучник
Аудио карактеристики: Dolby Atmos, Dolby 5.1ch / Dolby DD+, DTS-X, DTS Digital Surround 5.1ch, UHQ 32bit Audio
Виртуелен Surround звук, адаптивен Sound режим, режим Smart Sound, режим за играње
Видео карактеристики:
4K видео премин, HDR
Приклучоци: HDMI x3, Anynet+ (HDMI-CEC), Bluetooth, Wi-Fi, оптички влез, далечински управувач
Специјални функции: Smart Things апликација, Alexa говорна контрола, Spotify конекција
Димензии на Soundbar:122.6 x 8.3 x 13.6 cm
Димензии на сабвуфер: 20.5 x 40.3 x 40.3 cm

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.