-10%

Multi Split Air Conditioner Mitsubishi Electric MFZ-KT25 + MFZ-KT25 + MXZ-2F53VF

177.900,00 ден

Мулти сплит инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А+++/А++
Внатрешни единици 2 x MFZ-KT25
Надворешна единица MXZ-2F53VF
BTU 9000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс) на внатрешна единица, kW 1,6/2,5/3,2
Капацитет за греење (мин / ном / макс) на внатрешна единица, kW 1.3/3,4/4,2
Капацитет за ладење (мин / ном / макс) на надворешна единица, kW 1.1/5.3/5.6
Капацитет за греење (мин / ном / макс) на надворешна единица, kW 1.0/6.4/7.0
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1.4
Номинална потрошувачка при греење, kW 1.56
Годишна потрошувачка при ладење, kW 262
Годишна потрошувачка при греење, kW 1507
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.63
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.60
Препорачана површина, m² 20+20 m2
Работна температура, °C -15 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 1974
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19 – 37
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 48
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 750 x 600 x 215
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 550 x 285
Teжина на внатрешна единица, kg 14.5
Тежина на надворешна единица, kg 37
Додатни функции Wi-Fi

Econo Cool Mode

i save

филтер за прочистување на воздухот

автоматско подесување на перките

Гаранција 36 месеци
Документација Каталог на внатрешна единица

Каталог на надворешна единица

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

2500W, 5300W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.