-14%

LG 75UP75006LF 4K Ultra HD Smart

64.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806091225900 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран: Direct LED
Димензија на екран: 75″/190cm
Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
Quad Core Processor 4K
Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
Smart TV: Дa, WebOS
4K Upscaler, Dolby Digital, AI Sound
HLG Pro, HEVC, HDR10 Pro, AV1, VP9, Filmmaker режим
Импресивен квалитет на звук – Ultra Surround
Google асистент (опционално), Alexa – виртуелен асистент (опционално), ThinQ AI
Интелегентно препознавање на Вашиот глас кој може да служи за пребарување на програми (опционално)
Приклучоци: Wi-Fi, HDMIx2, USB, Ethernet RJ45, CI+, Bluetooth 5.0, RF влез x2, SPDIF (оптички дигитален аудио излез)
антена RF, Simplink (HDMI CEC), Time Shift
Боја: Црн
Гаранција: 2 години

Дополнителни информации

Производител

LG

Големина на екран

75" (190 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.