-13%

Daikin Sensira FTXF35D/RXF35D

56.700,00 ден

Inverter клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4573535173427/4548848064182 Категорија:

Опис

Високоѕидна клима со рамен преден панел кој лесно се вклопува во секој ентериер и е едноставен за чистење.
BLUEVOLUTION серија со R- 32 еколошки фреон – R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава
Економичен режим на работа
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (Опционално)
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6,21/4,06; А++/A+
Kапацитет за ладење Мин./Ном./Макс.: 1,3/3,3/3,8 kW
Kапацитет за греење Мин./Ном./Макс.: 1,3/3,5/4,4 kW
Номинален капацитет: 12000 BTU
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.00 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 0.94 KW
Греење/Ладење: од -20 °C до 48 °C
Tестирано на -20 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 20 dB
Тежина (Внатрешна/Надворешна): 9/28 кг
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 658 x 273 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 288 x 770 x 234 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.