AB HQ Оптички кабел 1.5m

990,00 ден

Оптички кабел

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8588005998376 Категории: ,

Опис

Должина: 1,5 m
Дијаметар: 2,2 мм
Висококвалитетен оптички кабел Toslink
Се користи за поврзување на Toslink интерфејси на аудио опрема како што се DVD плеери, приемници и MP3 плеери
Кабелот со влакна го елиминира изобличувањето предизвикано од капацитетот и отпорноста на традиционалните жичени кабли
Работи со сите стандардни уреди со овозможен Toslink, обезбедувајќи интероперабилност на повеќе продавачи
Кристално чист дигитален звук преку лесен и флексибилен Toslink кабел | Компатибилен со S/PDIF, ADAT, Dolby Digital и DTS
ROHS, REACH, CE

Дополнителни информации

Производител

AB

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.