AB 4K UHD HDMI Кабел 2m

1.090,00 ден

HDMI Кабел

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8588005998413 Категорија:

Опис

Должина: 2м
Премиум HDMI со метална обвивка
HDMI 19P до HDMI 19P
Поддржува 1080P,4K
Овој врвен HDMI кон HDMI кабел со високи перформанси со целосни спецификации V1.4 и V2.0. Обезбедува максимални стапки на пренос без апсолутно никакво губење на податоци и дизајниран да ги исполни врските со голема брзина за уредите од следната генерација како што се Blu-Ray, 3D HDTV, Virgin Media, Sky TV, проектори, 24p True Cinema, XBOX 360, PS3.
Јакната од поливинил хлорид е изградена за да ја одржува флексибилноста, но сепак да издржи високи нивоа на стрес како што се влечење и туркање.
Позлата од 24К спречува корозија и обезбедува одлична врска помеѓу HDMI кабелот и HDMI портот.
Целосно поддржува 3D функција
Поддржува резолуции 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p и 2160p
Засилената плетена оклопа, заштитната фолија од Mylar и жиците со фолија на екранот обезбедуваат целосна заштита од RF и EM пречки
Поддршка за 4K – 4K резолуцијата ќе го постави вашето домашно кино од високата класа приближно на исто ниво со најсовремените дигитални кино проектори што се користат во многу комерцијални кина. 4K претставува резолуција од 3840 x 2160 и 4096 x 2160.
Лиценца за HDMI, CE, ROHS, REACH, ATC 1.3 и 1.4.

Дополнителни информации

Производител

AB

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.