Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 1230 ден месечно.

Електрична рерна Gorenje BO717ORAB

20.990 ден

Електрична рерна

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782166105 Категории: ,
Купи со IuteCredit

Опис

Тип на апарат: Електрична рерна
Тип на рерната: Мултисистемска
Линија: Gorenje by Ora-Ito 2
Енергетска класа: A
Боја: Црна
Слој без отпечатоци (TouchFree инокс): Не
Матерјал на внатрешноста на рерната: SilverMatte
Шарка на вратата: Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)
HomeMade Plus облик на рерната: Да
Употреблив волумен на рерната: 71 l
Максимална температура на рерната: 275 °C
Максимална површина на тавата за печење: 1316 cm²
Регулирање на температурата: Механичко управување
Облик на копчињата: Push pull копчиња
Начини на загревање: Брзо загревање (FastPreheat)
Начини на загревање: Долен и горен грејач
Начини на загревање: Мал инфра грејач
Начини на загревање: Голем инфра грејач
Начини на загревање: Голем инфра грејач со вентилатор
Начини на загревање: Долен грејач со кружен грејач и вентилатор
Начини на загревање: Кружен грејач
Начини на загревање: Долен грејач и вентилатор
Начини на загревање: WarmPlate (одржување на топлина на садовите)
Начини на загревање: Одмрзнување (Defrost)
Начини на загревање: Чистење со AquaClean функција
Осветлување на рерната: Назад
Рамна површина на вратата од рерната: Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
Горен грејач: Не
Истовремено печење на повеќе нивоа: Да
Совршен грил (PerfectGrill): Да
Водилки за тави: 1x жичани водилки
Скара со мотор: Не
Плехови: Длабока емајлирана тава за печење, Плитка емајлирана тава за печење
Решетка на рерната: 1 pcs
Врата: Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор
Температура на вратата на рерната: Compact Door
Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување: Да
Вентилатор за ладење: Динамичко ладење на фурната – DC
Ширина: 597 mm
Висина: 595 mm
Длабочина: 547 mm
Ширина на просторот за монтажа макс.: 568 mm
Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
Висина на просторот за монтажа макс.: 600 mm
Висина на просторот за монтажа мин.: 583 mm
Длабочина на просторот за монтажа мин.: 550 mm

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.