-13%

Електричен шпорет Gorenje GE5A21SH

15.990,00 ден

електричен шпорет

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782619014 Категории: ,

Опис

Енергетска класа А
Волумен на рерната, л 68
Тип на плоча електрична за готвење
Материјал на управувачка плоча, внатрешност на рерна, поклопец лакиран метал, Silver Matte, стакло
Зони на готвење лево напред, десно напред, лево назад, десно назад
Моќност на зоните на готвење, W 2000, 1000, 1000, 1500
Дијаметар на рингли, cm 18 / 14,5 / 14,5 / 18
Експресна рингла лево напред
Начини на загревање долен и горен грејач, долен грејач, мал инфра грејач, голем грејач, функција за пица
Додатоци водилки за извлекување на тави, длабока емајлирана тава за печење, решетка за рерна
Дополнителни карактеристики на ринглата десно назад може да се ограничува температурата, AquaClean функција за чистење, во задниот дел е осветлувањето на рерната, совршен грил, двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор, Compact Door температура на вратата на рерната, максимална површина на тава за печење 1260cm2
Тежина на апарат, кг 40,1
Димензии на апарат (Ш x В x Д), мм 500 x 850 x 594
Боја сива
Гаранција 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.